06/06/14 | 21:30

Pink Freud – koncert

Pink Freud to zespół założony w roku 1998 przez Wojtka Mazolewskiego (gitara basowa) który tworzy wspólnie z wybitnymi instrumentalistami i solistami: Karolem Golem – saksofon barytonowy, Adamem Milwiw-Baron – trąbka, elektronika, Rafałem Klimczukiem – perkusja. Kwartet ten stał się obecnie najgorętszym muzycznym towarem eksportowym polskiej kultury. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła swym licznym przybyciem publiczność podczas niezliczonych koncertów w kraju i zagranicą (m.in. Japonia, Meksyk, Chile, Argentyna, Peru, Maroko, Niemcy, Austria, Belgia, Francja, Portugalia, Włochy, Węgry, Szwecja, Słowenia, Słowacja, Czechy, Ukraina, Rumunia). Zespół ma na koncie wiele prestiżowych nagród, takich jak tytuł płyty roku 2010 programu 3 Polskiego Radia dla albumu o tytule „Monster of Jazz”, trzykrotne zwycięstwo w prestiżowej ankiecie JazzTop miesięcznika „Jazz Forum” w kategorii najlepszy zespół elektryczny w latach 2010, 2008 oraz 2007, Jazzowy Oscar przyznawany przez stowarzyszenie Melomani, Yach na festiwalu Yach Film 2005 w kategorii „Inna Energia” za teledysk do utworu „Come as you are”, Grand Prix festiwalu Yach Film 2007 za teledysk do utworu „Dziwny jest ten Kraj”, otwierający album „PUNK FREUD” czy nagroda na festiwalu Northernwave w Islandii za teledysk do utworu „Dziwny jest ten Kraj”.

Pink Freud to nie tylko muzyka. Zespół miał okazję kilkukrotnie z powodzeniem skomponować ścieżkę dźwiękową do filmów niemych. Projekt, który odbił się największym echem to „Mocny Człowiek” w reżyserii Henryka Szaro. Entuzjastycznie przyjęta premiera filmu z muzyką Pink Freud, wykonywaną na żywo, miała miejsce w The Barbican w Londynie w roku 2011. W niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać kolejnego filmu, tym razem będzie to dokument ukazujący kulisy pracy nad albumem „Horse & Power”. Równolegle wydany zostanie koncert z trasy „Horse & Power” w formie audiowizualnej BlueRay.

Przełom 2013/2014 to czas wydania reedycji ostatniego albumu „Horse&Power”, wzbogaconej o dodatkowe dotąd niepublikowane utwory zarejestrowane podczas sesji Horse&Power. W tym samym czasie grupa oddaje się pracy nad dużymi projektami na rok 2014. Wspólna trasa z zespołem Lao Che, studyjna praca nad kolejnym krążkiem oraz próby do spektakularnego muzyczno-wizualnego show inspirowanego twórczością najwybitniejszych pionierów muzyki elektronicznej – duetu Autechre. Mimo tak dużej ilości pracy Pink Freud regularnie odwiedza swoich fanów koncertując w Polsce i Europie.
Strona zespołu: www.pinkfreud.pl
Facebook Fanapage: www.facebook.com/pinkfreudmusic

Lokalizacja:
6. Dzielnica, Łódź, ul. Piotrkowska 102

Pink Freud