04/06/14 | 21:30

Marcin Masecki – koncert

Marcin Masecki, 1982, warszawiak, pianista, kompozytor, członek wytwórni Lado ABC, lider i uczestnik ogromnej ilości różnorodnych projektów. Jeden z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków młodego pokolenia, nagrywający i występujący zarówno z repertuarem klasycznym, jaki i jazzowym, awangardowym a nawet popowym. Ukończył Berklee College of Music w Bostonie. Prowadził zespół Profesjonalizm, był dyrektorem pierwszej edycji WOR (Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej), oraz członkiem międzynarodowego zespołu Paristetris. Za projekt Polonezy – dziesięcioosobową orkiestrę dęta grająca autorski zestaw polonezów, otrzymał Paszport Polityki. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Tomasz Stańko, George Garzone, Hal Crook, Dave Samuels, Michał Urbaniak, Wojciech Waglewski, Reni Jusis. Zdobył złoty medal w pierwszym Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie w 2005.

Masecki znany jest z prezentowania muzyki klasycznej w nietuzinkowy sposób (nietuzinkowe miejsca, nietuzinkowe instrumenty, nietuzinkowa interpretacja). Jest adwokatem traktowania muzyki klasycznej, jako pełnoprawnego elementu współczesnego świata muzycznego, a nie tylko jako eksponat w elitarnym muzeum.

Na Igrzyskach wystąpi z projektem: „Antykrystyna”. To duet: Marcin Masecki na instrumentach klawiszowych oraz Macio Moretti na instrumentach perkusyjnych. Inspiracją do założenia składu była notka prasowa, wyczytana przez Tomasza Wolszczaka, informująca o powstaniu nowego miejsca na mapie Warszawy, a mianowicie kawiarni połączonej ze skupem złomu o nazwie „Pod Arkadami”. Muzyka, którą wykonuje to doskonałe duo, to mikstura wszystkiego czego muzycy słuchali w swoim życiu oraz wybrane fragmenty tego, czego jeszcze nie słuchali. Koncerty są żywiołowe i energetyczne.

Lokalizacja:
6. Dzielnica, Łódź, ul. Piotrkowska 102

Marcin Masecki